کسب و کار

5 عادت بسیار موثر یک مربی کسب و کار

مربی کسب و کار

مربی بزرگ بودن چیزی بیش از تسلط بر مهارت های فنی است. همچنین در مورد ایجاد عادات مناسب است.اگر به دنبال دوره های مدیریت کسب و کار در اصفهان هستید میتوانید از طریق آکادمی ماکان اقدام نمایید.

چه صاحب کسب و کار، مدیر عامل، مدیر یا رهبر تیم باشید، مدیریت برای موفقیت شما ضروری است. این گونه است که شما افراد اطراف خود را توسعه می دهید. با داشتن مهارت موثر در مدیریت ، می توانید تیمی با عملکرد بالا ایجاد کنید که به سرعت رشد شما را افزایش دهد. این یک مهارت رهبری است که برای دستیابی به چیزهای بزرگتر در مدت زمان کوتاهتر مورد نیاز است.

با این حال، این تنها زمانی صادق است که مدیریت به درستی انجام شود. چگونه می توانید نه تنها یک مربی، بلکه یک مربی بسیار مؤثر شوید؟ در زیر پنج راه برای انجام این کار وجود دارد:

رهبری کسب و کار
1. شنونده خوبی باشید
عادت شماره یک یک مربی موثر تبدیل شدن به یک شنونده عالی است. برای اینکه به کسی مربیگری کنید، ابتدا باید او را درک کنید. این مستلزم حضور و مشارکت کامل آنها در هنگام صحبت است. و برای اینکه واقعاً در شنونده ای عالی باشید، باید به نسبت سؤال به بیان خود توجه کنید. آیا سوالات بیشتری می پرسی؟ یا اظهارات بیشتری می کنید؟ نسبت سؤال به بیانیه شما باید روی سؤالات سنگین باشد و در اظهارات کمتر باشد. دلیلی وجود دارد که ما دو گوش و یک دهان داریم. سعی کنید آنها را وادار به صحبت کنید و در مورد آنچه در حال رخ دادن است صحبت کنید. هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید به آنها کمک کنید.

2. بهانه نیاورید
مربیان موثر افرادی هستند که می توانند پاسخگوی هر اقدامی باشند. آنها مسئولیت کامل زندگی و تجارت خود را بر عهده می گیرند. این بدان معناست که شما باید با هیچ بهانه ای 100% پاسخگو باشید. ما هرگز نمی توانیم از اشتباهات فرار کنیم، زیرا این بخشی از انسان بودن است. ما همیشه نقص خواهیم داشت، اما این مهم است که چگونه خودمان را قبول کنیم. این سرپوش گذاشتن با بهانه نیست. این در مورد این است که مسئولیت کامل را بپذیرید، اعتراف کنید که کامل نیستید و انتخاب کنید که با یک برنامه به جلو بروید. همه چیز به انتخاب پاسخگو بودن بستگی دارد، نه فقط در موفقیت، بلکه در شکست.

3. اصالت را تمرین کنید
یک مربی موثر بودن به این معنی است که مردم می توانند به شما و حرف های شما اعتماد کنند. برای اینکه این اعتماد رشد کند، مستلزم آن است که شما معتبر باشید. این به این معنی است که شما باید خودتان باشید. شما نمی توانید شخصیتی بسازید و سعی کنید شخصی باشید که نیستید. مردم می توانند از طریق آن ببینند، و این فقط مشکلات بیشتری را در دراز مدت ایجاد می کند. در این عصر، جایی که همه چیز به راحتی به صورت آنلاین قابل دسترسی است، فقط یک مسئله زمان است که شما واقعاً چه کسی هستید ظاهر شوید. ایجاد روابط بر اساس اعتماد و احترام با اعضای تیم مهم است. این کار فقط زمانی انجام می شود که با آنها معتبر باشید. من معتقدم که فرمول ایجاد اعتماد، اصالت x زمان است. بنابراین، همیشه معتبر باشید و به عنوان خود واقعی خود نشان دهید.

4. راهنما بودن را فراموش نکنید
بسیاری از مربیان دلیل لقب مربی را فراموش می کنند. آنها همه چیز را درباره خود می سازند و از هدف اصلی خود بسیار دور می شوند. آنها بر اساس خودشان برنامه های عملی می سازند و فراموش می کنند افرادی را که قرار است مربیگری کنند را در نظر بگیرند. یک مربی موثر همیشه رشد تیم خود را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهد. آنها می دانند که موفقیت آنها به موفقیت تیمشان بستگی دارد. به همین دلیل است که آنها هدایت افراد و کمک به رشد آنها را به عادت تبدیل می کنند. وظیفه شما به عنوان یک مربی این است که مطمئن شوید که آنها همیشه رو به جلو و پیشرفت هستند. اگر این کار را انجام نمی دهید، پس نه تنها بی تاثیر هستید، بلکه وظیفه خود را به عنوان مربی انجام نمی دهید.

5. همیشه اول خودتان را رهبری کنید
اغلب اوقات، افراد سعی می‌کنند دیگران را بدون رهبری خود رهبری کنند. این دستور غذا برای فاجعه است. چگونه می توانید دیگران را رهبری کنید در حالی که حتی نمی توانید خودتان را رهبری کنید؟ اگر حتی خودتان را در مسیر درست هدایت نکنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که دیگران از شما پیروی کنند. شما باید مایل باشید که کار کنید و روی خودتان زمان بگذارید، زیرا اگر مردم رشدی که شما در مورد آن صحبت می‌کنید را نبینند، شما را باور نخواهند کرد. شما باید در این سخنرانی قدم بردارید و نشان دهید که مایلید آنچه را که برای رشد لازم است انجام دهید. همیشه رشد شخصی خود را در اولویت قرار دهید و مطمئن شوید که در حال حرکت رو به جلو هستید. تنها در این صورت می توانید شروع به رهبری دیگران کنید و به رشد آنها کمک کنید.

برای تبدیل شدن به یک مربی بسیار موثر، باید بدانید که مربی بودن بیش از یک شغل است، بلکه یک سبک زندگی است.دوره کوچینگ کسب و کار هم میتوانید سهم ویژه ایی در این امر داشته باشد هر چیزی را که می‌خواهیم به دیگران منتقل کنیم، ابتدا باید در خودمان ریشه دوانیم. ما باید بدانیم که عادت‌های ما عامل بزرگی هستند که نتایج ما را هدایت می‌کنند و باید مطمئن شویم که ویژگی‌هایی را که درباره آن موعظه می‌کنیم تجسم می‌دهیم. ما باید آن را زندگی کنیم. اینگونه است که ما می توانیم نه فقط یک مربی، بلکه یک مربی بسیار مؤثر باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *