اقتصاد سیستم پیچیده‌ای از فعالیت‌های تولید، مصرف و مبادله مرتبط است که در نهایت نحوه تخصیص منابع را بین همه شرکت‌کنندگان تعیین می‌کند. تولید، مصرف و توزیع کالاها و خدمات برای برآوردن نیازهای کسانی که در اقتصاد زندگی و فعالیت می کنند ترکیب می شوند.

یک اقتصاد ممکن است نماینده یک ملت، یک منطقه، یک صنعت واحد یا حتی یک خانواده باشد.

اقتصاد سیستمی از فعالیت های تولید و مصرف مرتبط با یکدیگر است که در نهایت تخصیص منابع را در یک گروه تعیین می کند.
تولید و مصرف کالاها و خدمات به طور کلی نیازهای کسانی را که در آن زندگی می کنند و در آن فعالیت می کنند برآورده می کند.
اقتصادهای مبتنی بر بازار که اقتصادهای بازار آزاد نیز نامیده می‌شوند، خود تنظیم می‌شوند و اجازه می‌دهند کالاها در پاسخ به تقاضای مصرف‌کنندگان تولید و توزیع شوند.
اقتصادهای مبتنی بر فرماندهی توسط یک نهاد دولتی تنظیم می شود که کالاهای تولید شده، مقدار آنها و قیمت پرداخت شده برای آنها را تعیین می کند.
در دنیای مدرن، تعداد کمی از اقتصادها صرفاً مبتنی بر بازار یا دستور محور هستند.

دوره های آموزشی بازار سرمایه در اصفهان

اقتصاد شامل تمام فعالیت‌های مربوط به تولید، مصرف، و تجارت کالاها و خدمات در یک واحد تجاری است، خواه آن واحد یک ملت یا یک شهر کوچک باشد.

هیچ دو اقتصاد یکسان نیستند. هر کدام بر اساس منابع، فرهنگ، قوانین، تاریخ و جغرافیای خاص خود شکل می گیرند. هر کدام با توجه به انتخاب ها و اقدامات شرکت کنندگان تکامل می یابد.

این تصمیمات از طریق ترکیبی از معاملات بازار و تصمیم گیری دسته جمعی یا سلسله مراتبی اتخاذ می شوند.

نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش 9 24 36

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال یا بهتر ارز رمزها در واقع همان پول دیجیتال با امکانات و توانمندی های خاص و منحصر به فرد است که برای خرید و فروش، انتقال و جابجایی، سرمایه‌گذاری، استخراج و... مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما در این دوره‌ی ارزشمند به معرفی مفاهیم پایه، فناوری بلاکچین، ماینینگ یا استخراج پول، ترید (خرید و فروش)، سرمایه گذاری آنالیز و تحلیل روندهای بازار، ریسک ها و فرصت ها، پیشگیری و امنیت در برابر کلاهبرداری و ... به صورت تخصصی و حرفه ای می‌پردازیم.

بازاریابی حرفه‌ایی در اصفهان

در فروش محصولات‌تان به مشکل برخورد کرده اید؟ دوست دارید فروشتان افزایش پیدا کند و مشتری‌های بیشتری جذب کنید؟ هنوز

بازرگانی بین‌ المللی در اصفهان

صادرات و واردات جزء مهم ترین رکن های اقتصادی هر کشور هستند. با استفاده واردات کشورها می توانند کالاهای مورد نیاز خود را از طریق وارد کردن آنها تامین کرده و با استفاده از صادرات کالا می توانند به کسب درآمد ارزی بپردازند. امروزه با توجه به رشد اقتصادی و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و به موازات آن پیشرفت های اقتصادی در کشورهای مختلف، همواره تبادل کالا و خدمات میان کشورها در حال افزایش است و در نتیجه بر حجم تجارت جهانی افزوده می شود.

دوره تخصصی ستارگان خالق زیبایی

بی‌شک یکی از مهمترین دلایل موفقیت و پیشتازی نامداران و نیک‌نامان صنعت زیبایی بهره‌مندی از آموزه‌های تخصصی مشاوران آن و مدرسین خبره کارآفرینی و کسب و کار است. پر واضح است مدیران، شاغلین و متخصصین صنعت زیبایی به دانش، مهارت و تجربیات ارزشمندی به غیر